niedziela, 6 lipca 2014

Matematyczno - logiczna łąka

Poznawaliśmy łąkę dość dokładnie dzięki projektowi "przyroda pod lupą" a skoro już zajmowaliśmy się tą tematyką pomyślałam, że wykorzystam ją i do innych rzeczy nie koniecznie pasujących do projektu . Co jeszcze robiliśmy :
1. Dobieraliśmy muszlę do ślimaka muszla miała cyfrę a ślimak kropki. Po dobraniu bawiliśmy się liczebnikami porządkowymi np. powiedz w jakim kolorze jest pierwszy ślimak, Który z kolei jest zielony ślimak itp.
2. Tworzyliśmy ślimaki z nakrętek.


3. Segregowaliśmy kwiatki. Kwiatuszków było 9 rodzajów, tyle co przegródek, Różniły się od siebie kształtem i kolorem. Były np. takie same kształty ale w innym kolorze. Bob segregował kwiatki do przegródek.
 4. Po posegregowaniu bawiliśmy sie w dobieranie kwiatków do kropek. Bob losował kartonik z kropkami od 1 do 5. Potem dobierał kwiatki do kropek.


5. Segregowaliśmy owady. W jednej miseczce owady i 5 mniejszych (bo tyle rodzajów owadów było). Najlepiej gdy miseczki były w jednym kolorze ale Bob uparł się na jedną fioletową, a ponieważ to miała być zabawa nie robiłam zamieszania.6. Po podzieleniu dobieraliśmy owady do liczby. Najpierw liczyliśmy ile owadów jest w miseczce i znajdowaliśmy odpowiednią liczbę.


troszkę nam tu odfrunął motylek.:)

7. Dobieraliśmy cienie zabawę znalzłam -> TU

8. Układaliśmy od najmniejszego do największego, motyle, pszczoły i koniki polne też znalezione -> TU


Niebawem będzie też łąka dzięki której ćwiczyliśmy nasze umiejętnści manualne :)

pozdrawiamy
MamaBoba i Bob

4 komentarze:

 1. prześwietny pomysł ze ślimaczkami- cyfry i kropki to to, co moje maluchy kochają najbardziej :D zapamiętuję i wykorzystam w przyszłym roku w pracy z przedszkolakami :) gratuluję ciekawych zajęć matematyczno- łącznych :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :) Przyznam, że i ja wykorzystuje potem pomoce przygotowane dla Boba u siebie w przedszkolu :) tak już chyba mają mamy nauczycielki przedszkola :)

   Usuń
 2. swietne zabawy :) warte zapamietania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Twoją kreatywność!!!

  OdpowiedzUsuń