czwartek, 20 marca 2014

W 7 bajek dookoła świata - Antarktyda

Dziś ruszamy z nowym projektem "W 7 BAJEK DOOKOŁA ŚWIATA"

Pomysłodawcą i autorem projektu jest Kajka Roo z bloga Projekt: Człowiek -> tu :)
Podczas realizacji projektu Bob pozna 7 bajek, po jednej na każdy kontynent. Poznawaniu bajek towarzyszyć będę różne działania.a Bob odkrywał będzie piękno każdego z tych kontynentów. 
Dziś mała zapowiedź cyklu a ruszamy od kwietnia.
21.03. Antarktyda
16.04. - Australia i Oceania
23.04 - Azja
30.04 - Afryka
07.05 - Europa
14.05 - Ameryka Północna
21.05 - Ameryka Południowa

Antarktyda
Jak wiadomo jest to kontynent niezamieszkały przez ludzi. Mieszkają tam jedynie polarnicy badający ten kontynent i ?? I bohaterowie bajki, którą czytaliśmy :) PINGWINY.
Bajką , którą poznaliśmy to oczywiście:
"ZACZAROWANA ZAGRODA", Aliny i Czesława Centkiewiczów.
Książka spodobała się Bobowi i to bardzo , może dlatego, że dużą sympatia darzy same pingwiny. Słuchał z zapartym tchem ale ponieważ ma 3 lata w czasie czytania musiałam trochę przystosowywać tekst dla niego np. zmieniać wyrazy trudne. Robiłam też małe przerwy w czasie czytania i sprawdzałam czy rozumie to co przeczytałam, dokładnie musiałam mu wytłumaczyć po co pingwinom obrączki ale uważam, że książka jest ciekawa nawet dla 3 latka. po przeczytaniu bajki przyszedł czas bliższe poznanie Antarktyki.

1. Zaczęliśmy od obejrzenia filmu. Obejrzeliśmy go oczywiście fragmentami, przewijałam niktróe momenty ale ogólnie Bob był bardzo zaciekawiony.2. Kiedy już wiedział jak wygląda Antarktyka i kogo tam spotkać można bawiliśmy się kartki trójstopniowymi :


3. Poznaliśmy cykl rozwojowy Pingwina:
4. A potem układaliśmy jeszcze puzzelki pingwinkowe, do tych samych obrazków co w zabawie powyżej. Puzzle były pocięte na różną ilość elementów od 2 do 5.


5. Nie mogliśmy sobie tez odmówić zrobienia małej Antarktydy. Bawiliśmy się podobnie zimą a teraz zabawa znów sie przydała. Oficjalnie pożegnaliśmy nią zimę. Zamroziłam wodę w różnych pojemnikach i w misce. Przygotowaliśmy statek, morsa, pingwiny i wodę zabarwioną na niebiesko. Opisywaliśmy jak jest na Antarktydzie a potem była już najlepsza zabawa.


Dla tych,. którzy książki nie mają a moją ochotę pobawić sie z bajką zapraszam na film znaleziony przypadkowo, podczas szukania inspiracji do zabaw.


 
Zapraszam na kolejne odsłony, bo kolejne kontynenty kryją w sobie jeszcze więcej ciekawych rzeczy.Zapraszam tez na inne blogi biorące udział w projekcie. 

7 komentarzy:

 1. Piękny model... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas też Zaczarowana zagroda, też przypadkowo odkryta animacja i też lód :). Super zabawy. Spodobały mi się karty od jajka do pingwina.

  OdpowiedzUsuń
 3. fajne opracowałaś :) u nas też bedzie o zaczarowanej zagrodzie, ale ciut inaczej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Puściłam chłopakom moim ten pierwszy film, ale mam ciszę teraz :) Siedzą i oglądaja z zaciekawieniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wesoło i uroczo! Jaka dokładna klasyfikacja pingwinów na kartach! I cykl życia pingwina - super! Puzzle mnie też ujęły. ale mi się podoba ta wielowątkowość w temacie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. cykl życia pingwina - cudo!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas też Zaczarowana Zagroda, ale filmu na Youtubku nie znaleźliśmy:) Cyklem rozwojowych pingwinów powaliłaś mnie na kolanka.
  Fajniste jak zawsze u ciebie

  OdpowiedzUsuń