sobota, 5 października 2013

Dmuchamy

Dziś o ćwiczeniach oddechowych słów kilka. Bob je uwielbia, a i Bobowamama od nich nie stroni. Oprócz oczywistych właściwości ćwiczenia oddechowa rozwijają mięśnie buzi, pomagają w czasie terapii logopedycznej, wpływają na ogólny rozwój małego człowieka. Oprócz zabaw na dworze : dmuchanie dmuchawców, puszczania baniek bawimy sie tez w domu.
do naszych zabaw potrzebne są:
miska z wodą (dość spora)
lekka piłeczka
bańki
słonka
mały statek z papieru, a najlepiej statków kilka
płyn lub mydło w płynie

1. Robimy fale, najpierw próba dmuchamy :), potem dodajemy mały statek zrobimy z papieru ( niestety tu zdjęcia brak) i próbujemy go zatopić, ja proponuję przygotować przynajmniej kilka statków, bo na jednym statku zabawa sie nie skończy. 


2. Piłeczkowe tańce- zadaniem malucha jest poruszać piłeczkę bez użycia rąk. Piłeczka musi być lekka. Można też wykorzystać do tego piórko.

3. Stawianie bajek, maluch puszcza bńki tak by osiadły na wodzie. Musi sie nauczyć z jaka siłą dmuchać bańki by osiadły i nie pękły.

4. Burza _ bierzemy słomkę , maluch dmucha z całej siły, do wody dodajemy płyn lub mydło w płynie, by powstała piana. Zabawa nadaje się dla dzieci, które opanowały nie tyle picie przez słomkę ale dmuchanie przez nią. Można to wyćwiczyć dmuchając słomka w piłkę na dywanie.


pozdrawiam ciepło
MamaBoba i Bob

1 komentarz: