wtorek, 17 czerwca 2014

W siedem bajek dookoła świata podsumowanie

Jak wiecie brałam udział w projekcie "W siedem bajek dookoła świata", który zawdzięczamy mamie z bloga Projekt :człowiek . Dziś słów kilka o podsumowaniu, które robiliśmy z okazji dnia dziecka ( tylko czasu brakło na opisanie) . Zabawa przy projekcie była świetna i choć Bob jest jeszcze dość mały i nie koniecznie kojarzy bajkę z kontynentem to wyniósł z projektu bardzo wiele. A co:
1. Bawił się doskonale i spędzał czas z rodzicami :)
2. Poznał zwierzęta pochodzące z różnych krajów
3. Poznał kulturę różnych krajów
4. Przekonał się, że ludzie mieszkają w różnych warunkach
5. Słuchał bajek i opowieści
6. Działał plastycznie i rozwijał sprawność manualna.
7. Wystawił przedstawienie
8. Pracował z mapą
9. Grał w gry planszowe
10.Bawiąc się rozwijał się wszechstronnie.
a to tylko wierzchołek góry bo przecież korzyści jest o wiele więcej.
Mama też skorzystała poznałam fajne blogi i znalazłam całą masę inspiracji. Tyle pomysłów na zabawy i fajne pozycje książkowe proponowane przez inne Mamy zakwitły w mojej głowie i na pewno przełoży się to na moje zabawy z Bobem.
Niewątpliwie miłym posumowaniem projektu była dla nas niespodzianka od wydawnictwa Papilon


Dwie książeczki, które do nas trafiły spodobały sie nam od pierwszego wejrzenia. Piękne ilustracje, dobrze opowiedziane bajki i to nawet takie, których Mama szukała od jakiegoś czasu. 


50 najpiękniejszych opowieści czytamy codziennie. To klasyka w dobrym wydaniu i muszę się przyznać, że wyjeżdża z nami na wakacje. A ilustracje - zobaczcie sami


Obie książki są na prawdę warte polecenia i moim zdaniem będą też pięknym prezentem dla malucha np. na urodziny. Dziękujemy wydawnictwu Papilon za taką wspaniałą niespodziankę. Zajrzyjcie do ich sklepu bo tak dużo fajnych książek dla dzieci.

Kiedy już się naczytaliśmy i naoglądaliśmy przygotowałam warsztat podsumowujący. 
Najpierw dobieraliśmy charakterystyczne obrazki dla dzieci z różnych stron świata. Z góry przepraszam, że nie podam żródła karty pracy ale pochodzi ona z moich przedszkolnych zbiorów i za nic nie mogę sobie pochodzić skąd się w nich wzięła, więc jeśli ktoś wie to niech mi podpowie ;)

Potem bawiliśmy się wycinankami pochodzącymi ze starej Wyprawki 6 - latka WSIP- u. Dzieciaki bawiły sie w kole Bob spiewał im "kółko graniaste" i "karuzele"
 Potem ćwiczyliśmy spostrzegawczość Bob wyszukiwał dziecka wg wskazówek np. Pokaż dziecko, które ma ubranie w paski. Ćwiczyliśmy posługiwanie się liczebnikami porządkowymi: W którym rzędzie jest dziewczynka w sukience w kwiatki.

Dziękuję za zaproszenie do projektu i mam nadzieje, że jeszcze nieraz będę miała okazję brać udział w taki projektach.
Pozdrawiamy MamaBoba i Bob :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz