wtorek, 27 maja 2014

W 7 bajek dookoła świata odsłona 7 - Ameryka Południowa.

Dziś ostatnia odsłona projektu " W siedem bajek dookoła świata". Jesteśmy nieco spóźnieni, bo za dużo się dzieje ale mam nadzieje, że wybaczycie. Pojawi się na blogu podsumowanie projektu i opowiem o prezencie jaki dostałam od wydawnictwa Wydawnictwa Papilon ale o tym innym razem. Dziś wyruszamy w podróż do Ameryki Południowej. Zaczęliśmy od książek.


z tej książki czytaliśmy,a właściwie opowiadaliśmy bo dość groźny był oryginał ;)


Potem była

a na końcu jeszcze  ta


Kiedy zgłębiliśmy wiedze książkową przeszliśmy do zabawy ze zwierzętami. Poznaliśmy na ilustracjach zwierzęta Ameryki Południowej i podzieliliśmy je na ptaki i ssaki.

do zabaw ze zwięrzętami zainspirowała nas niewątpliwie bajka, którą całą rodziną oglądnęliśmy w kinie czyli  Muszę się przyznać, że nie tylko do poznawania zwierząt ale i do tańców - połamańców nas zainspirował ten film. Bob jeszcze do tej pory tańcuje gdy słyszy muzykę z filmu ( i mama tez ;) )

Kolejna zabawa również wiąże się z Brazylią, która stała się tematem przewodnim. Zagraliśmy mecz ale nie typowy. Do tych rozgrywek potrzeba nakrętek i patyczków. Ustawiamy je o tak:


Potem palce w ruch i pstrykamy nakrętkami jeden ruch 1 osoba i jeden 2 osoba.

kto wygrał? Oczywiście nie mama :)


Na koniec powstał ptak. Nie taki zwyczajny ale piękny, niebieski jak Blue z baki Rio :) oczywiście uczyliśmy Blue latać całkiem nieźle mu poszło.

zapraszamy do innych blogów, oj dzieje się tam dzieje

1 komentarz:

  1. Fajny pomysł z tą grą. Poza tym kusicie nas na wyprawę do kina :). Może na dzień dziecka się wybierzemy :)

    OdpowiedzUsuń