sobota, 8 lutego 2014

Sensoryczny obrazek - zima

Obrazek sensoryczny - tak go sobie nazwałam, robiliśmy nie pierwszy raz. Bob bardzo lubi tego typu zabawy. Ogólna zasada takiego typu prac to użyć jak największej liczby materiałów pobudzających zmysły. Robiliśmy obrazki z kaszy, ryżu oraz obrazki pobudzające zapachowo z kawy, cynamonu i innych ziół. Dziś będzie o zimowej wersji tej zabawy:

Praca pobudzająca zapach i przy okazji dotyk, bo przecież produkty maja inną fakturę: użyliśmy pasty do zębów, kawy, białej farby z odrobiną olejku eterycznego (połączyła się bo dałam 1 krople) farby z olejkiem Bob nie dotykał ręką stemplował korkiem, zapach i tak czuł.;), liści laurowych, ziarenek pieprzu, suszu herbacianego (usta).
Najpierw narysowałam koła na czarnej kartce, Bob wypełnił je pastą i farbą. Potem bawiliśmy się w udoskonalanie bałwanka.


Drugi obrazek pobudza zmysł dotyku. Użyliśmy : ręczniczków papierowych, karbowanego papieru, pianki, wytłaczanego papieru, filcowych figurek, bandaża, papieru z brokatem - do gwiazdek, stempelki (drewniane) i farby.


i efekt końcowy:

 Druga praca powędrowała na fajny konkurs 

Jeśli ktos ma ochotę dowiedzieć się o nim więcej zerknijcie tu


1 komentarz: