środa, 29 stycznia 2014

Świecące pudełku

Zafascynowana blogiem mamablizniacza postanowiłam wykorzystać jeden z pomysłów, które pokazała. Wiedziałam, ze muszę zrobić świecące pudełko odkąd tylko je zobaczyłam o tu . My nasze pudełko zrobiliśmy przy okazji rozbierania choinki i było z nim całe mnóstwo zabawy. Wrzuciliśmy do pudełka nasze choinkowe lampki przykryliśmy pokrywką i zaczęła się zabawa.

Zaczęliśmy od tego, że układaliśmy na pudełku różne przedmioty i sprawdzaliśmy jak się zmieniają pod wpływem światła. 

Potem bawiliśmy się kołami, bo właśnie ten kształt poznajemy ostatnio, wyłapując wszelkie koła w naszym otoczeniu i działając z nimi.

Kolejna zabawa to układanie miasta z klocków drewnianych. To jedna z ulubionych zabaw Boba.


Była też zabawa zaproponowana przez Boba. Wykorzystaliśmy zabawę z odgadywaniem dźwięków instrumentów tylko odgadywane instrumenty umieszczaliśmy na pudełku. Bob odgadywał też instrumenty po kształcie.

Położyliśmy na pudełku serwetkę w kwiaty i w środek każdego wykładaliśmy nakrętki.

Na koniec coś co MamaBoba lubi najbardziej. Układanie wzorów z rączek i opisywanie co zrobiliśmy, były drzewa, kwiaty, ptaki ale najcudowniejsze było "sejduszko dla musi"pozdrawiamy Bob i MamaBoba


4 komentarze:

 1. super wyszło!!! cieszę się, że skorzystaliście z pudła i Wy:* Pozdrawiamy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. super, z takim pudłem można ciągle robić coś nowego!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mama Bliźniacza zaraża pomysłami :) Też podpatrzyłyśmy. Fajnie u Was wyszło, podoba mi się też pomysł z serwetką we wzory :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł. Musimy koniecznie kiedyś takie zrobić!

  OdpowiedzUsuń