niedziela, 19 stycznia 2014

Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia 1882 urodził się  Alan Aleksander Milne ojciec Misia o bardzo małym rozumku,dlatego własnie 18 stycznia ustanowiono międzynarodowym dniem Kubusia Puchatka.

 Ponieważ MamaBoba i Bob za Kubusiem przepadają nie mogliśmy przegapić takiego święta. Mamy w domu kilku bohaterów z bajki i towarzyszyli nam przy zabawach, wyglądając ze swojego koszyczka.

Przygotowaliśmy kilka atrakcji by uczcić ten dzień . 
1. Bob dostał w prezencie urodzinowym teatrzyk, który uwielbia, postanowiliśmy go wykorzystać, szczególnie, że ostatnimi czasy grano w tym teatrze tylko i wyłącznie Jasia i Małgosie.  Bob pięknie improwizował bajkę pt." urodziny Puchatka"I nawet widownię mieliśmy,od prawej : Jaś, Małgosia. Mama i Tata .
Figurki pochodzą z książeczki, którą Bob dzielnie czytał z mamą. Książeczka jest dobra do rozwijania słownictwa , Bob chętnie opowiada przygody bohaterów ze stuwiekowego lasu.
   

2.Na zdjęciu jest też zestaw do kreatywnej zabawy, którym sie bawiliśmy. Mama ułożyła bajkę a Bob ilustrował ją przy pomocy zestawu.

Nasza bajeczka:

Był piękny dzień, na niebie świeciło słońce i tylko dwie chmurki płynęły po niebie. Królik zajmował się swoimi marchewkami, wyciągał je z ziemi i zanosił do swojej spiżarni. Zostało mu do wyrwania jeszcze 6 kiedy przyszedł Kubuś. Przyniósł ze sobą taczkę, która królik wypełnił warzywami. Mieli własnie iść do spiżarni kiedy usłyszeli dziwny dźwięk. To Tygrys wbryknął do ogródka i zatrzymał się między słonecznikami, tuz obok taczki. Z a Tygryskiem wbiegł zdyszany Posiaczek, który postanowił też pomóc Królikowi. Złapał wielką konewkę i zaczął podlewać grządki. Kubuś tymczasem strasznie zgłodniał, podszedł do krzaczka pomidorów, nad którym bzyczała pszczółka. Puchatek miał wiele szczęścia, bo 3 pomidorki leżały pod krzakiem i mógł napełnić pusty brzuszek. cdn

Bardzo lubię takie zabawy, Bob w ich trakcie liczy, poznaje stosunki przestrzenne (nad, pod) uczy się słuchać uważnie i skupiać uwagę. 
3. Kolejna kubusiowa zabawa to układanie Puzzelków Kubusia, wyciełam je z pianki, odwzorowując wzór z koloroawnki. Bob je pięknie ułożył i przykleił.

 4. Nie mogło też zabraknąć zabaw plastycznych. Najpierw Bob pokolorował Kubusia. Potem przygotowała papier o rożnej grubości w trzech kolorach. Bob darł papier na drobne kawałki i wrzucał do 3 różnych pojemniczków w odpowiednim kolorze. Kiedy już wszystko było podarte, smarowaliśmy klejem i wyklejaliśmy każdy balonik w inny kolorze. Zabawa prosta ale darcie papieru to świetna zabawa dla małych paluszków.


A Wy bawicie się z Kubusiem ?? 
pozdrawiamy MamaBoba i Bob

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz