niedziela, 16 sierpnia 2015

Statek z pudełka po serkach.


Dziś chciałam Wam pokazać prosty i fajny sposób na zrobienie statku. Wykonywałam go już z moimi przedszkolakami , a teraz przyszła kolej na Boba. Statek może służyć do zabawy ale równie dobrze można ukryć w nim dziecięce skarby ( muszelki, kluczyk, czy kamyk). Od czego zaczynamy? :)

1. Okrągłe, tekturowe pudełko po serkach topionych przecinamy na pół. Ja robię to nożykiem do tapet lub jeszcze lepiej mocno naostrzonym nożem.


2. Malujemy pudełko farbami z każdej strony. Najlepiej wykorzystać farby o mocnym pigmencie i nie rozcieńczać jej. Można też, kiedy pudełko ma intensywny kolor okleić je najpierw kawałkami gazet wykorzystując do tego klej biurowy lekko rozcieńczony wodą. My nasze pudełko pomalowaliśmy dwa razy. Pudełeczko powinno dobrze wyschnąć.


3. Sklejamy pudełeczko (tak by powstały 2 statki) wykorzystując do tego taśmę. Ja wykorzystałam kolorowe taśmy izolacyjne, bo są mocne i elastyczne.

4. Ozdabiamy łódeczki wykorzystując naklejki, kolorowe taśmy, piankę plastyczną i co tylko jeszcze wymyślicie.5. Robimy flagę, nasze wykonaliśmy z pianki i taśmą przyczepiliśmy do słomki. Słomka przycięta jest tak by pasowała do łódki. Przy pomocy plasteliny umieszczonej w środku statku mocujemy flagę.


6. Super się bawimy i chowamy skarby.Pozdrawiamy 
MamaBoba i Bob

3 komentarze: