piątek, 10 lipca 2015

Lody - wakacyjna zabawa nakrętkami

Witam po dłuższej nieobecności. Dziękuję, że jesteście mimo, że mnie nie ma. Dziękuję za miłe wiadomości i wszelkie przejawy życzliwości . Wracamy do Was z porcją wakacyjnych pomysłów. Dziś zapraszamy na LODY !!!!
Zabawę wykorzystać można w różny sposób. Można zrobić sobie podobną nawet podczas wakacyjnych wyjazdów. Zawsze znajdą się jakieś nakrętki, mazaki, kredki, kawałek papieru i kostka. Własnie tyle potrzeba do zabawy.
Z papieru wycinamy rożki na lody. Można dorysować kratkę. Szykujemy nakrętki w różnych kolorach.Nasze rożki dodatkowo mają śnieżynkę w różnych kolorach na odwrocie. Śnieżynki są podwójnie (2 niebieskie, 2 czerwone itd). Można zamiast śnieżynek zrobić po prostu kropki mazakami. Naszykowałam też cyferki i tabliczki z kropkami, które łatwo można wykonać samodzielnie.Mamy też 2 patyczki po lodach, które na pewno znajdą się latem gdzieś pod ręką, a jeśli nie to będzie dobry powód by zjeść lody.:)
Mamy już wszystko naszykowane więc czas na zabawę:

Lodowe memory
Od razu wiadomo po co były nam kolorowe śnieżynki. Myślę, że nie muszę się rozpisywać na tamat tej zabawy.

LODOWA GRA
Do gry wykorzystaliśmy dodatkowo kostki - jedną kolorową i jedną liczbową. Kostkę z kolorami można zastąpić wykorzystując nakrętki, które można losować z worka.
Gra polega na zebraniu odpowiedniej liczby nakrętek. My ustaliliśmy, że wygrywa ten , kto pierwszy będzie miał lody we wszystkich kubeczkach. Można ustalić sobie inny cel np. kto pierwszy zbierze 20 nakrętek lub kto pierwszy będzie miał w każdym kubeczku po 5 gałek. Rzucamy obiema kostkami na raz. Gra doskonale rozwija umiejętności matematyczne,LODOWA MATEMATYKA
Tu wykorzystaliśmy cyferki, kartoniki z oczkami i patyczki. Dobieraliśmy do liczby nakrętki i porównywaliśmy gdzie jest wiecej. Na koniec układaliśmy patyczki w odpowiedni sposób tworząc znak większości,mniejszości lub równości .Odwzorowywanki
To też bardzo prosta zabawa. Jedna osoba układa lody a druga je musi odwzorować. Tu wykorzystaliśmy patyczek i nakrętki.


Miłej zabawy :)
.

2 komentarze:

  1. cudne! mieliśmy podobne zabawy na zajęciach na odejmowanie :) najlepszy sposób na naukę :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne pomysły na gry i zabawy!

    OdpowiedzUsuń