środa, 15 lipca 2015

Akwarium - zrób to sam

Od jakiegoś czasu Bob marzy o zwierzątku. Zdradzić mogę, że takowe pojawi się u nas przy najbliższej okazji. Jednak zanim pojawi się u nas zwierzątko postanowiliśmy sprawić sobie nieco mniej ruchliwe stworzenie. Wybór padł na rybki. Tak powstał pomysł na akwarium.
Do zrobienia akwarium na początek potrzebujemy:

pudełko po bombonierce z grubym brzegiem, pędzle, farby. Nimi malujemy tło obrazka na niebiesko. Dobrze wykorzystać różne kolory niebieskiego, zielonego i białego.
W następnej kolejności zrobimy rośliny do akwarium. Potrzebne będą nam ręczniczki papierowe, mazaki, pędzelek i woda.
Rysujemy mazakiem wzory roślin akwariowych i innych przedmiotów, które możemy w akwarium znaleźć.

Pędzelkiem namoczonym w wodzie rozmywały kontury. Wystarczy mocno namoczonym pędzlem dotykać narysowane kontury i one same się rozmywają.


Efekt końcowy daje złudzenie konturów rozmytych wodą.


Teraz wykonujemy rybki. My nasze zrobiliśmy z nakrętek. Zrobiliśmy dziurki w nakrętkach przez które przeciągamy nitki. Wtedy rybki mogą "pływać" w górę i w dół. 
Nitkę nawleczoną na igłę przeciągany najpierw przez dół pudełka, potem przez rybkę i następnie przebijamy się przez górę pudełka. Końcówki nitki zawiązujemy w supełki i zabezpieczamy taśmą. 


Dodajemy naklejki. Następnie na górę naklejamy folię - my wykorzystaliśmy folię do laminowania zgrzaną bez wkładania niczego do środka.Folię przymocowujemy taśmą. I tak oto mamy akwarium.

Miłej zabawy.

4 komentarze: