poniedziałek, 11 listopada 2013

11 Listopada

Świętujecie z dzieciakami 11 listopada?? My z Bobem świętujemy, poznajemy barwy i symbole narodowe na  tyle na ile można je poznawać z niespełna 3 latkiem. Zaczęliśmy od teorii , przeczytaliśmy   wiersz " kto ty jesteś" Władysława Bełzy, pooglądaliśmy mapę i szukaliśmy na niej Polski. Potem obejrzeliśmy film:
Ile Bob zrozumiał nie wiem ale był dość zainteresowany i powtarzał wciąż flaga, orzeł a kiedy przeszliśmy do części plastycznej już sam wiedział co i jak :)
1. Układanka- ze względu na wiek Boba początkowo były 2 części ale kiedy zobaczyłam że to był banał podzieliłam ją na 4 a potem na 6 części. Bob jako wyjadacz puzzlowy poradził sobie doskonale.


2. Słomkowa flaga. Tak to już jest z MamąBoba poszła do sklepu po bułki i wróciła ze słomkami :) No ale jak nie kupić słomek a takich kolorach skoro akurat zabawy z tymi kolorami mamy w planach.
Potrzebne:
Zaczynamy od posegregowania słomek do dwóch kubeczków, następnie tniemy je na krótsze, równe (w miare równe:) ) części, kartkę smarujemy klejem i mamy flagę.

3. Nakrętkowe zabawy. Nie mogło ich zabraknąć u nas. Zakrętki wykorzystujemy prawie każdego dnia, jak nie do zabaw twórczych jak ta to Bob przewozi je swoją wywrotką (jako materiał dla koparek też są niezłe).
Układaliśmy kwiaty, kotyliony i oczywiście flagę.

4. Godło 
Wycinamy kształt orła (można znaleźć wiele wzorów w internecie). Przykładamy wzór do kartki i zamalowujemy czerwoną farbą. 

kiedy już cała powierzania będzie pokryta farbą ostrożnie usuwamy wzór.

5. Girlanda 
 Wywieszacie flagę? Jeśli nie macie jak a chcecie maluchom pokazać odpowiednią postawę możecie wykonać girlandę w barwach narodowych. 
Potrzebne : Kartki z bloku, nożyczki, sznurek, farba czerwona, pędzel.
Kartkę A4 składamy na pół. Rysujemy trójkąt tak by dolna krawędź była w miejscu zgięcia kartki, nie przecinamy jej tylko wycinamy trójkąt. Malujemy trójką u dołu farbą jak poniżej.

Kiedy farba wyschnie sklejamy tak by powstał trójką w miejscu zgięcia wkładamy sznurek. 

Nasza girladna zawisła w oknie Boba, który bardzo sie cieszył z niej i co chwilkę sprawdzał czy jeszcze wisi. :)6. Odrysowywanie orła, odbijanie orła z pieniążka to dla malucha świetna zabawa. My dość często sie tak bawimy, więc nie mogło jej zabraknąć i dziś. Przy okazji Bob odkrył, że ten sam orzeł jest na godle i na pieniążku. Przy okazji przewietrzyliśmy skarbonkę i sprawdziliśmy czy zebrały sie już pieniążki na Buzza Astrala, którego Bob sobie wymarzył. 

POZDRAWIAMY MAMABOBA I BOB :)

4 komentarze:

 1. Sporo pomysłów, jak na jedno święto, w dodatku, jak mogłoby się wydawać, mało atrakcyjne dla maluszka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super te pomysły my tak troszkę w tym roku, wstyd się przyznać, przegapiliśmy Święto Niepodległości

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne pomysły i taka różnorodność!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. rewelacja, a filmik pokaże mojemu starszemu;)

  OdpowiedzUsuń