piątek, 30 grudnia 2016

Inspiracje sylwestrowe

Co zrobić z dzieckiem w sylwestrową noc? Uważam, że można się bawić z dziećmi równie dobrze albo i lepiej niż na balu sylwestrowym. Mam kilka propozycji, gotowych i takich do zrobienia samodzielnie. Część zabaw można wykorzystać podczas urodzin dzieci, balów itp.

1. Balony: wpisujemy na balonach godzinach 20:00, 21:00, 22:00, 23:00 i 24:00. W balonach umieszczamy karteczki z zadaniami. Co godzinę przebijamy odpowiedni balon i wykonujemy zdanie z niego.

2.Zrób sobie śmieszne zdjęcie - wykorzystujemy zestawy gotowe, które można kupić lub ściągamy zestawy. My pobraliśmy gotowy zestaw STĄD i STĄD


3. Zrób balonowe ludziki - wystarczy przygotować balony po jednym dla każdego, siadamy w kole i każdy rysuje osobę po prawej stronie. Nas było troje i powstały takie oto ludziki.

4. Zagraj w sylwestrowe bingo. My graliśmy w bingo znalezione TUTAJ

5.  Udekoruj dom na sylwestra. Można skorzystać z gotowych do druku materiałów np. Tu lub stworzyć je samemu. U nas wystarczył papier kolorowy wstążka i serpentyny. Cyferki narysowałam i wspólnie je pokolorowaliśmy. Kolorowe kółka wycięte są z papiery i naklejone na wstążkę. Balony też się przydadzą.
6.Zrób noworoczną maskę lub czapkę. Można kopić gotowe czapeczki i ozdobić je naklejkami. Można tez pobrać czapeczkę np. stąd i pokolorować ją i ozdobić.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz