wtorek, 16 grudnia 2014

Zygzag uczy kolorów - zrób sobie grę.

Jedno z naszych zadań adwentowych brzmiało : Wykonaj z rodzicami grę planszową i zagrajcie w nią. Robienie gier to doskonała zabawa, rozbudza wyobraźnie, kreatywność, logiczne myślenie oraz pozwala doskonalić sprawność ręki. To zabawa dla dziecka ale i rodzica. Doskonały sposób na spędzenie razem czasu. Nie wymaga nakładów finansowych i pozwala kształtować różne umiejętności. Nie będę dalej zachwalać, każdy kto spróbuje przekona się jaka to fajna zabawa.
Nasza gra rozwija umiejętność rozpoznawania kolorów , choć nie tylko. Do jej wykonanie potrzebne są:
KARTON, NAKRĘTKI, MAZAKI, KREDKI,  NAKLEJKI.

Odrysowujemy nakrętki na kartonie ( u nas była to okładka z kolorowanki o Zygzaku), kolorujemy koła.Do woreczka wrzucamy nakrętki w kolorach, którymi pokolorowane są koła. Na 2 nakrętkach naklejamy naklejki z ulubionym bohaterem. Gramy!!!
 A jak gramy? Zasady są proste zaczyna najmłodszy, losuje nakrętkę. Pionkiem przesuwa się na pole w kolorze, w którym wylosował nakrętkę. Tak gramy do momentu jak braknie oczek. Kiedy nie ma już pola w wylosowanym kolorze losujemy do momentu aż wylosujemy nakrętkę w kolorze ostatniego pola, ta osoba wygrywa.
Jeszcze jedna propozycja. Jeśli zrobicie więcej pionków z nakrętek , można zrobić z nim memory. Wklejamy naklejki w nakrętki i bawimy się.


Miłej zabawyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz