niedziela, 8 grudnia 2013

Pierwszy raz w kinie

Od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do wizyty w kinie z Bobem. Kiedy na ekrany wszedł film

postanowiliśmy, że to dobry film by rozpocząć Bobową przygodę z kinem. Obejrzeliśmy zwiastuny  i wydał nam się bardzo fajny dla prawie 3 latka. Bob był bardzo przejęty, opowiadaliśmy mu kilka razy jak to będzie: że zgaśnie światło, że trzeba być cichutko i rozmawiać szeptem by nie przeszkadzać innym. Urządziliśmy też w domu wieczór filmowy: zrobiliśmy popcorn, ułożyliśmy poduchy i obejrzeliśmy wspólnie bajkę przy zgaszonym świetle, by wiedział jak to będzie.  Myślę, że był dobrze przygotowany do tego wydarzenia :) W końcu nadeszła wyczekiwana sobota Bob wstał i jak tylko otworzył oczy mówił tylko o tym, że pójdziemy na film. Kiedy dotarliśmy do kina Bob był bardzo przejęty, oglądał wszystko i zaciekawiony dopytywał : to cio?? Opowiedzieliśmy mu dokładnie i nawet z tatą poszedł zerknąć do okienka gdzie pan puszczał film. Przetrwał reklamy - o zgrozo i zapowiedzi filmowe. Jak puścili zapowiedź - Królowej Śniegu Bob był przerażony. Nie podobał mi się zwiastun i sama czułam lekki lęk kiedy widziałam zapowiedź. Bob kazał sobie zasłonić oczy i już się bałam, że zaraz będziemy musieli wyjść z kina. Na szczęście puścili jakaś reklamę, która jakoś zajęła jego uwagę. 

A sama bajka?? To był strzał w dziesiątkę. Piękna animacja, cudowna muzyka i piosenki, które bardzo spodobały się Bobowi i MamieBoba też. Piosenki są na prawdę piękne i myślę, że płyta ze ścieżką dźwiękową z tej bajki pojawi sie u nas w domu. Ciekawa fabuła, śmieszne dialogi i morał, taki prosty do zrozumienia nawet dla 3 latka. 

Film zainteresował mojego Boba do tego stopnia, że wytrwał wpatrzony w ekran do samego końca z jedna malutką przerwą na toaletę ( oczywiście zażądał od taty by zrobił stop :) ). Film o miłości i co najważniejsze miłość do siostry jest tu najbardziej zaakcentowana, o przyjaźni i poświęceniu. Nie do końca przewidywalna opowieść przynajmniej ja myślałam, że losy potoczą się inaczej. Postać bałwana Olafa marzącego o lecie, którego pokochałam od pierwszego wejrzenia jest doskonałym uzupełnieniem całej tej opowieści. My polecamy i jeśli nie macie pomysłu na popołudnie z dzieckiem to ten film na pewno będzie Wam pasował.

MamaBoba i Bob

PS. z ostatniej chwili : weszłam na FB  i co widzię : nie tylko ja byłam z Bobem na "Krainie Lodu" :)klik Czytam dalej i co widzę klik idealnie się wpasowałam :) My mamy podobne punkty ale o tym przy następnej okazji bo już 16 grudnia kolejny wpis w projekcje dziecko na warsztat i tam o tym przeczytacie :)
5 komentarzy:

 1. Mój Staś jeszcze nie był w kinie, jeszcze przed nami takie atrakcje, ale ja już nie mogę się doczekać, bo bardzo lubię kino :)

  OdpowiedzUsuń
 2. hej wygrałaś bazgroszyt
  prosze o przesłanie adresu do wysyłki nagrody

  OdpowiedzUsuń
 3. Kino to nie lada atrakcja dla szkraba, my pierwszy raz wybraliśmy się na tzw. Poranki MINI MINI z bajkami - odcinkami znanymi właśnie ze wspomnianej stacji... Też było to dla ówczesnych 3-latków wielkie przeżycie. Od tamtej pory raz na jakiś czas do kina się wybieramy, ale póki co raczej na krótsze ok. godzinne seanse dla dzieciaków. Zastanawiam się czy moi wytrwaliby na bajce pełnometrażowej :), kto wie może :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A smyk nie wystraszył się ożywionej przez Elsę zaspy śniegu (o tej http://www.crazyaboutmybaybah.com/wp-content/uploads/2013/12/Marshmallow-Frozen.jpg), bo ja miałam wrażenie, że w momencie pojawienia się ów postaci w filmie zakończymy nasz seans... Mnie film bardzo się podobał, dzieciakom ( 4 l) do gustu przypadł renifer Swen i Olaf rzecz jasna... Teraz, po fakcie uznali, że film im się podobał, ale w trakcie do śmiechu było im daleko i do podobania też..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście nie przestraszył się tylko mówił, że jest brzydki, poza tym w trakcie mu mówiłam, że ma sie nie martwić bo sobie poradzą. W sumie to się zdziwiłam bo postać dość straszna. Bobowi się bardzo podobało a dziś jak spadł śnieg to od razu usłyszałam : mamo jak w krainie lodu :D

   Usuń